Teşekkür

  Sena Köksal Sordu:

  Ilginize çok teşekkür ederim.Ben 25 yaşında,Rize Üniversitesi IIBF işletme mezunu,Trabzon da ikamet etmekte olan biriyim.Sevmediğim bir bölümü okumuş olmak bile beni üzüyor.Boşa geçen 4 yıl ve sonunda yine mutsuzluk.Ailem her zaman destekcimdi fakat aile dışı hayatıma müdahale eden bir sürü insan var.Onların sözlerinden o kadar incindim ki nere olursa başvurdum.Ama karşıma çıkan işler hiçte iyi değildi.Üniversite mezunu birine günlük 20 tl sigortasız, temizlik çay servisi işi gibi şeyler teklif edildi.Umudum bitti.Çok yalnızım.Hayatıma nasıl yön vereceğimi artık bilmiyorum.Zamanınızı alıyorum.Hakkınızı helal edin.Iyı çalışmalar. .

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Tekrar Merhaba,

  Sena Hanım, her ne kadar sevmeden okumuş bile olsanız, İİBF Bölümleri'nin avantajı, pek çok iş alanında görev yapabilecek bireyler yetiştirmesidir. Benim anladığım kadarı ile, sizin eğitim seviyenize kıyasla, bilgi ve becerisi daha kısır bir ortamdasınız. Sizin kıymetinizi bilemiyorlar. 

  Öncelikle, İİBF'in hangi bölümünden mezun oldunuz ? İşletme, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler ??? Hangi derslere daha fazla ilginiz vardı ? Sözel mi, sayısal mı ? İİBF'te okumasaydınız, hangi bölümde okumak isterdiniz ?