fbpx
Pazar, Eylül 19, 2021
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Serdar Yüce

Serdar Yüce

Plastik Cerrahi

Özgeçmiş

Mezun Olduğu Okul
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
Mezun Olduğu Tarih
1999
Özgeçmiş

1975 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Tokat’ta tamamladıktan sonra 1993 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde üniversite eğitimine başladı. Tıp fakültesi eğitimini 1999 yılında tamamladıktan sonra Ankara S.B. Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma hastanesinde Plastik Cerrahi eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimi sonrası mecburi hizmetini 2006-2008 yılları arasında Çorum Devlet Hastanesi’nde tamamladı. Akademik kariyerine 2008 yılında yardımcı doçent olarak Fatih Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nde başladı. 2013 yılına kadar aynı hastanede Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü.
Akademik çalışmalarını 2013 – 2015 yılları arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesinde anabilim dalı başkanı olarak sürdürdü. Bu süre zarfında asistan doktor ve öğrenci eğitimi ile birlikte yoğun olarak ameliyatlara devam etti.
2015 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi dalında Doçent oldu. Aynı yıl Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmaya başladı. 2016 yılında Minasera Aldan Hastanesi’nde görev aldıktan sonra, 2017 yılından itibaren Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak uygulamalarına kendi muayenehanesinde devam etmektedir.
Bugüne kadar yerli ve yabancı bilimsel dergilerde yayımlanmış 40 adet bilimsel çalışma ve farklı kongrelerde sunulmuş 29 bildiri, 1 kitap bölüm yazarlığı ve 3 adet tez danışmanlığı mevcuttur.
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Gülbahar Darılmaz Yüce ile evli olup İpek ve Yiğit Mehmet isimli iki çocuğu vardır.