Yenidoğan Yoğun Bakım

Yenidoğan Yoğun Bakım

Günümüzde tıbbi teknolojilerin gelişimi sayesinde yenidoğan yoğun bakım hizmetlerinde de büyük ilerlemeler kaydedilmiştir ve bu sayede artık çok küçük, 1 kilonun altındaki, 30 haftanın hatta 28 haftanın altındaki erken doğan bebekler yaşatılabilmektedir. Bazen de doğuştan bir kalp hastalığı veya bebekte görülen bir kalp ritim bozukluğu, bir enfeksiyon nedeniyle zamanında doğan bir çocuğun da yoğun bakım tedavilerine ihtiyacı olabilmektedir. Yenidoğan yoğun bakımda hangi bebekler yatar, bu tür bebeklerde hayati tehlike var mıdır, yoğun bakıma yatan tüm bebeklere mutlaka antibiyotik verilir mi, yoğun bakımda nasıl bir süreçten geçerler, yeni doğan yoğun bakımdaki solunum desteği aşamaları nelerdir gibi aklınıza takılan birçok sorunun detaylı cevabını Yenidoğan Yoğun Bakım kategorimizde bulabilirsiniz. Daha  fazlası  için  sitemize  ücretsiz  üye  olarak uzmanlarımıza  soru  sorabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Yoğun Bakımdan taburcu olan bebeğimin sesi çıkmıyor…

Soru:
2 haziranda sezeryanla doğum yaptım oğlum doğduğunda sesi hiç çıkmadı ve solunum sorunu yüzünden 10 gün yoğun bakımda kaldı, şu anda 46 günlük evimizdeyiz ama hala bebeğim ağlayamıyor, sadece ağlama ifadesi var yüzünde, ama ses gelmiyor burnundan hortum koydukları için olurmuş, normal olur dediler, ama merak ediyorum neden kaynaklanıyordur?

Cevap:

Yoğun bakımda yatan bebeklerde, solunum cihazına bağlamak için boğazlarına tüp takıldıysa, bu tür sorunlar geçici olarak olabilir, sorun devam ederse bir kulak burun boğaz uzmanına götürmenizi tavsiye ederim.Doktoramcam.com

Menu