ek gidaya gecis ve uyku sorunu

    Anıl bey merhaba,benim 5,5 aylik bir oglum var 4.ayindan itibaren ayda yaklasik 600gr aldi ve suan 70cm 8,7kg.aylik kontrolunde doktoru ek gidaya baslamami soyledi once meyve sonra sebze en sonda yogurt baslamami soyledi.Benimse kafama bir kac sey takildi.Bebegim daha 6.ayini doldurmadigi icin ek gidaya gecme konusunda emin degilim.Sitenizdeki ek gidaya gecis adli yaziyi da okudum.Orda suyu kaynatarak verilmesi gerektigi yaziyordu bu hazir icme sulari icinde gecerli mi Ve yogurdu en son baslamak dogrumu?Bir de oglumun uykusu cok duzensizlesti gece surekli uyanmasi haricinde gunduzleri uykusu oldugu halde bir turlu uyutamiyorm.Ayakta sallamadan,kucakta pispislamaya,kendi kendine uyumaya kadar bir cok yolu denedim ama hic birisinin bi etkisi olmadi,diyebilirim.cunku bazen ayakta sallanmak istiyor bazen kucakta istedigi pozisyonu bulana kadar hem ben cok yoruluyorum hemde o uyuyamadigi icin sinirlenip daha zor uyuyor.Ne yapicagimi kestiremiyorum.Bu konuda onerileriniz nedir?

    Uzm. Dr. Anıl Yeşildal Cevapladı:

    Çok  doğru  düşünüyorsunuz  anne  sütü  bolsa  ki  bebek  çok  güz-el  doyuyor, gelişmesi  çok  iyi.  6  aydan  önce  başlamayın  ve anne  sütü  varsa  yavaş  geçin.  en  son hazırladığımız "Ay  Ay  Bebek Beslenmesi"  rehberimizde  her  ay  için ayrıntılı  bilgi  var.

    Ay Ay Bebek Beslenmesi

    Su  iyi  de  olsa  1 yaşa  kadar  kaynatmak  daha  doğru  olur.   uyku için  artık  biraz  ağlatma yöntemlerin geçin  yoksa  o sizi  hep  ağlatacak.