ilişki

  merhaba jülide hanım ;
  yıllar önce uzun süren bir ilişkim oldu veya ben öyle sanıyordum sevdiğim kişi bu arada evlenmiş ve ben bunu hiç anlamamışım bazı şeyleri öğrendiğimde zaten ayrılmıştık yıllar geçti ve hiç ummadığım bir zamanda karşılaştık şimdi beni sevdiğini ama o zaman bunu anlamadığını söylüyor bu durumda ona nasıl bir tepki vermem lazım bana yol gösterir misiniz acaba ?
  ona karşı o kadar büyük bir kızgınlığım ve öfkem var ki ne yapacağımı bilemiyorum.

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Merhaba, biz koçlar olarak yol göstermekten ziyade yolunuzu kendinizin bulmanızı sağlarız ancak ben böyle bir durumda sadece şahsi fikrimi söyleyebilirim. 

  Beyin zaman içinde negatif şeyleri unuturmuş, pozitif şeyler kalırmış. O yüzden zaman herşin ilacı diyoruz. Eski sevgiliniz ile uzun zaman sonra tekrar karşılaştığınız için muhtemelen onun hisleri daha pozitif yönde olabilir. Sizin de belki zamanla sakinleşmiş olmanızdan, eski güzel günleri hatırlamanızdan veya " kapanmamış bir defteriniz " olmasından kaynaklanan bir eğiliminiz de olabilir. Belki söyledikleri gerçektir, belki de hem özlemin hem de sizi tekrar geri kazanabilme duygusu ile söylenmiş olabilir.

  Benim şahsi önerim, böyle bir durumda hele ortada bir de evlilik varsa, böyle bir durumdan kendinizi korumanız yönündedir. Zira, karşınızdaki pek güvenilir biri olmayabilir. Sizi bir kere aldatmış, şimdi de eşini aldatmak üzere...

  Yine de karar sizin...

  Sevgi ve selamlarımla,

  Jülide SUNER