kızımın okul fobisi:(

  Nermin Şahin Sordu:

  okullar açıldığında itibaren hiç bir sorunumuz yoktu taaaa bugüne kadar….ne kadar hevesliydi kuzum …ama şimdi çok mutsuz ..:(artık bende nasıl davranmam gerektiğini bilemiyorum .sınıf öğretmeniyle sürekli görüşüyorum.sürekli bişeyler için ağladığını söylüyor evde hiçbir problem yok gayet keyifli ama okula gitme zamanı gelince umutsuz ve mutsuz oluyooo…ne olur bana yardım edin ne yapacağımı şaşırmış durumdayım…:(

  Uzm. Ped. İlkbahar Emine Eraslan Cevapladı:

  Okulda sizin göremediğiniz bir sorun olabilir. Okulun rehber öğretmeniyle görüşün. Rehber öğretmen teneffüslerde gözlemleyebilir ve onunla bire bir görüşme yapabilir.
  - Okulda yalnızlık çekiyor, arkadaş grubuna giremiyor olabilir. Yazı yazmada - yazıda hızlanmada sorun olabilir.okulun kurallarına uyum sağlamada zorlanıyor olabilir.
  Sizinle yani evle ilgili olarak sizlerde bu süreci gözden geçirin. Siz anne baba ona çok düşkün veya bağımlı olabilirsiniz. Onu öyle yetiştirmiş, evin küçüğü muamelesi yapmış olabilirsiniz. Kızınızda büyümek istemeyebilir.
  Okula her gün mutlaka gitmeli. Bu konuda kararlı ve tutarlı olun. Ayrılma sahnesini uzatmayın, öpün ve gönderin. Selamlar.